Zdrowe odchudzanie – zielona kawa

Zrzucanie zbędnych kilogramów nie jest prostą sprawą. Ktoś powiedział, że trzeba się przy tym zdrowo napocić. Może niekoniecznie napocić, ale na pewno dobrze podgrzać, bo wówczas szybciej spalają się kalorie. Dlaczego chudniemy w czasie choroby, kiedy temperatura ciała jest znacznie podwyższona? Właśnie dlatego, że przyspiesza nasz metabolizm i wzrasta zapotrzebowanie energetyczne średnio o 10%. Również w czasie zwiększonego wysiłku – jesteśmy zgrzani, a wtedy spalamy więcej kalorii.

Termogeneza

Zawdzięczamy to zjawisku termogenezy. Mianem tym określa się zespół procesów jakie zachodzą w organizmie podczas wytwarzania ciepła. A ponieważ substancje przyspieszające termogenezę wzmagają także rozpad tłuszczu zapasowego, więc im więcej tego ciepła – tym szybsze spalanie i błyskawiczne chudnięcie.
Jednak nie wszyscy ,,podgrzewają” się jednakowo – dlatego jedni chudną szybciej, a inni wolniej. I właśnie tym drugim dedykowane są tzw. termogeniki, czyli substancje pobudzające zjawisko termogenezy.

Zanim weźmiesz termogeniki

Dzisiejszy rynek preparatów odchudzających obfituje w produkty zawierające spalacze.
Mimo, że termogeniki sprzedawane są bez recepty, zanim zaczniemy je stosować warto poradzić się swojego lekarza. O stosowaniu tego rodzaju suplementów powinny raczej zapomnieć osoby chorujące na nadciśnienie i mające problemy z sercem lub układem krążenia.

Ale dobra wiadomość jest taka, że można stosować również termogeniki w wersji naturalnej. Wystarczy przejrzeć skład preparatów dostępnych na rynku i tak ułożyć swoją dietę, aby zawierała maksimum produktów z substancjami podkręcającymi spalanie.

Zielona kawa

Jednym z najskuteczniejszych, a przy tym naturalnych spalaczy tłuszczu jest zielona kawa. Od zwykłej kawy różni się tym, że proces jej obróbki kończy się przed fermentacją i paleniem.

Zawiera sporą ilość kofeiny i kwasu chlorogenowego CGA– naturalnego antyoksydantu. Nie tylko pozwala utrzymać szczupłą sylwetkę, zmniejsza łaknienie i przyspiesza spalanie tłuszczu, ale przy okazji daje zastrzyk energii na cały dzień i trzyma w ryzach cholesterol.