Proste sposoby poprawienia kondycji rzęs

Aby skutecznie poprawić kondycję naszych rzęs musimy mieć trochę wiedzy na ich temat. Dobrze jest wiedzieć z czego są zbudowane i co jest im potrzebne, aby mogły swobodnie rosnąć i zdobić oczy każdej kobiety.

Podobnie jak wszystkie włosy pokrywające nasze ciało, paznokcie i skórę – rzęsy w 91% tworzy białko zwane kreatyną. Taka struktura powoduje, że są one podatne na uszkodzenia środowiskowe i codzienne zużycie. Jednocześnie wszystko, co jest zdrowe dla włosów jest również zdrowe dla rzęs.

Najważniejszy kolagen i witaminy

Dotyczy to przede wszystkim kolagenu, stosowanego dla poprawy elastyczności skóry i redukcji zmarszczek. Kolagen poprawia także strukturę włosów nadając im sprężystość i wytrzymałość. Może być także stosowany do wzmacniania rzęs i używany miejscowo jak krem. Przy okazji dobrze jest zaaplikować sobie witaminę C, która stymuluje wytwarzanie kolagenu i wzrost rzęs.

Niezastąpiona jest także witamina A z kwasem retinowym, który reaktywuje wzrost nowych komórek i pomaga w produkcji kreatyny. Witamina A jest bardzo dobrym sposobem na uzyskanie gęstych i długich rzęs. Spore jej ilości zawierają morele, dynie, brzoskwinie i papryka czerwona.

Nienasycone kwasy tłuszczowe , magnez i wapń

Aby rzęsy były mocne i zdrowe musimy pokochać kwasy omega-3 i omega-6, które znajdziemy w łososiu, migdałach i produktach pełnoziarnistych, a także nabiał, awokado i banany, gdzie występuje magnez i wapń.

Traktujmy rzęsy delikatnie

Niezwykle istotne jest unikanie uszkodzeń rzęs. Niedopuszczalne jest zapominanie o wieczornym usuwaniu tuszu do rzęs – to powoduje ich wypadanie. Także nadmierne pocieranie oczu prowadzi do uszkodzenia rzęs, podobnie jak zmywanie makijażu wodą, które powoduje, że stają się one suche i łatwo się łamią.

Jeśli chcemy usunąć tusz z rzęs musimy zrobić to bardzo delikatnie. Sprawdzonym środkiem okazuje się oliwa z oliwek zmieszana pół na pół z przegotowaną wodą. Jest skuteczna i łagodna dla rzęs, a przy okazji dostarcza im składników odżywczych.