Pozbywamy się trądziku na zawsze

Trądzik stanowi bardzo przykrą dolegliwość, i to bez względu na przyczynę jego powstania, rodzaj i wiek w jakim się pojawia. Prowadzi często do niskiej samooceny a nawet depresji.

Można się go jednak pozbyć unikając nieodpowiednich pokarmów dostarczając organizmowi właściwych suplementów i używając stosownych kosmetyków.

Cynk i probiotyki ratunkiem przy trądziku

Przyczyną pojawienia się trądziku często bywa brak równowagi hormonalnej. Aby uzyskać odpowiedni ich poziom wskazane jest spożywanie większych ilości cynku. Cynk obniża poziom DHT(dihydrotestosteronu) – androgenu odpowiedzialnego w dużym stopniu za wstydliwe problemy skórne.

Znaczną poprawę stanu skóry trądzikowej przynosi stosowanie probiotyków, które wykazują działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, a równocześnie zmniejszają ilość wydzielanego sebum. Zaleca się przyjmowanie ich w formie tabletek, a nie produktów nabiałowych, które generują powstawanie trądziku.

Walory przeciwtrądzikowe siarki, witaminy D i czosnku

MSM czyli siarka organiczna to kosmetyczny minerał, który zmiękcza i poprawia przepuszczalność skóry, stymuluje wytwarzanie kreatyny i zmniejsza DHT, łagodząc objawy trądziku.
Z kolei witamina D pobudza do działania makrofagi – rodzaj białych krwinek, które rozprawiają się z bakteriami trądzikowymi i usuwają wszystkie ślady trądziku. Zalecana jest dawka 1000 jm witaminy D3 dziennie.

Warto też nie zapominać o przeciwbakteryjnych i antyoksydacyjnych właściwościach czosnku, niezastąpionego w diecie przeciwtrądzikowej, oraz lecytynie doskonale odżywiającej skórę.

Nie jeść pod żadnym pozorem

Istnieją produkty, od których powinniśmy trzymać się z daleka, jeśli chcemy uniknąć problemów z trądzikiem. Należą do nich przede wszystkim produkty mleczne – ze względu na dużą zawartość hormonów odpowiedzialnych za zwiększone wydzielanie sebum.
Trzeba tutaj wymienić także jajka, orzechy i czekoladę, cukier i całą żywność przetworzoną. Pięknej i gładkiej cerze nie służy z pewnością alkohol i kawa, a z warzyw nie spożywamy brokułów i grzybów.