Nie chcesz cellulitu – pomóż wątrobie

Nie ma chyba na świecie kobiety, która nie wiedziałaby, czym jest cellulit. Badania wskazują, że około 80% kobiet boryka się z tym nierównomiernie skumulowanym pod skórą tłuszczem, który powoduje nieestetyczne zbite grudki.

Wszystkiemu winne estrogeny

Przyczyną tworzenia się cellulitu jest między innymi nadmiar estrogenów w organizmie kobiety. Estrogeny sa hormonami, dzięki którym kobiety mają piękne piersi i okrągłe biodra, są zmysłowe i odczuwają pożądanie.
Są syntetyzowane i rozkładane w wątrobie. Jeśli wątroba jest przepracowana lub po prostu chora – metabolizm estrogenów zostaje zachwiany.

A wszystko co utrudnia prawidłowe krążenie krwi i płynów limfatycznych powoduje równocześnie problemy ze skórą i wstydliwe problemy z cellulitem. Przyczynia się do tego także brak ruchu, zbyt małe spożycie wody, stres, nieumiejętne oddychanie i złe odżywianie.

Wątroba nie boli

Możemy o tym nie wiedzieć – ponieważ wątroba nie boli i nie poinformuje nas, że ma problemy.
Aby mogła non-stop radzić sobie z toksynami musimy ją solidnie wesprzeć. Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy na początek ograniczyć spożycie alkoholu, a równocześnie zwiększyć ilość zjadanych warzyw, które zawierają siarkę: czosnku, cebuli, kapusty, karczochów i buraków.

Zielone i gorzkie

Wątrobie pomoże rukola, cykoria, nasiona ostropestu plamistego i szklanka ciepłej wody z cytryną wypijana na czczo. Zielone liściaste warzywa i zielone odmiany grejpfrutów skutecznie zwiększą produkcję żółci, a to z kolei przyspieszy neutralizację toksyn.
Wszystkie te warzywa można jeść gotowane, surowe lub w formie soków. Dostarczą składników które umiejętnie neutralizują substancje chemiczne, metale ciężkie i pestycydy, dając skuteczną ochronę wątrobie.

Ważne jak jemy

Istotny jest nie tylko odpowiedni dobór produktów, ale także sposób ich spożywania. Posiłki powinny być niewielkie, należy jeść spokojnie i malutkimi kęsami.

Z daleka od środków przeciwbólowych

Pamiętajmy też o nie nadużywaniu niestereidowych leków przeciwzapalnych jak paracetamol czy ibuprofen. Przekroczenie zalecanych dawek jest bardzo groźne dla zdrowia i może skończyć się uszkodzeniem wątroby.