Korzyści z picia zielonej kawy

Zielona kawa to po prostu surowe, nieuprażone ziarna kawy. Jest łagodniejsza w smaku, mniej aromatyczna i zawiera mniej goryczki niż kawa czarna. Zawiera jednak dokładnie taką samą ilość kofeiny o pobudzającym działaniu. Ziarenka zielonej kawy mają różne odcienie uzależnione od jej gatunku i rodzaju gleby na której rosła.

Jej obróbka kończy się przed procesem palenia. Proces ten sprawia, że czarna kawa ma niezwykły aromat, ale traci większość właściwości prozdrowotnych i odchudzających.

Kwas chlorogenowy

O właściwościach zielonej kawy wiemy właściwie niewiele, a szkoda. Jej ziarna zawierają bowiem ogromne ilości kwasu chlorogenowego (ACG) – jednego z najsilniejszych przeciwutleniaczy. To około 60000mg/kg w surowym ziarnie. Posiada 3 razy mocniejsze właściwości antyoksydacyjne niż zielona herbata.

Bezpieczne odchudzanie

W synergicznym połączeniu z kofeiną niezawodnie stymuluje procesy metaboliczne i obniża stopień przyswajania glukozy z pokarmu. To stanowi doskonałe narzędzie do kontroli wagi i zrzucania zbędnych kilogramów. Utrata masy ciała staje się efektywniejsza, a samo odchudzanie bezpieczne.

Zielona kawa to prawdziwe dobrodziejstwo natury dla wsparcia niełatwej walki o szczupłą sylwetkę. Naukowcy z Uniwersytetu Scranton w Pensylwanii twierdzą, że regularne spożywanie zielonej kawy zmniejsza zawartość tkanki tłuszczowej o 15-30%. Wydatnie zmniejsza się także ilość cellulitu.

Siła i masa mięśniowa

Ostatnie badania wskazują, że dzięki zawartości trzeciego (oprócz kwasu chlorogenowego i kofeiny) cennego składnika – trygoneliny, zielona kawa wpływa pozytywnie na przyrost siły i masę mięśniową. Mężczyźni pijący zieloną kawę dysponują także wyższym poziomem testosteronu.

I dużo, dużo więcej

Zielona kawa wykazuje silne działanie przeciwwirusowe, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.
Zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2, poprawia pamięć i koncentrację, wspiera cały układ hormonalny.

2-3 filiżanki dziennie

Nie powinniśmy przekraczać ilości 2-3 filiżanek zielonej kawy dziennie, a osoby walczące z nadmiernymi kilogramami powinni raczyć się jej filiżanką przed śniadaniem.