Kilka słów o włosach

Na ciele człowieka, podobnie jak u innych naczelnych, znajduje się około 5 mln cebulek włosowych. Ewolucja różnie je zaprogramowała – jako meszek na ciele, długie włosy na głowie lub szorstkie futro. Człowiekowi dała meszek, dzięki któremu nasi praprzodkowie mogli biegać na golasa po stepach Afryki i nie groziła im hipertermia.

W epoce średniowiecza długie i piękne włosy często stanowiły zagrożenie dla ich właścicielek, bo wskazywały na kontakty z diabłem. Do dzisiaj w wielu kulturach kobiety zmuszone są do ukrywania włosów pod chustami, aby nie uwodzić mężczyzn i nie zachęcać ich do grzechu.

Komunikat o zdrowiu, wieku i zamożności

Włosy informują o stanie naszego zdrowia i kondycji. Mocno przerzedzone, cieńkie i wypadające wskazują na chorobę lub… na starość. To element ciała porównywalny do wspaniałego ogona pawia, który prezentujemy podczas zalotów.

W XVIII wieku ogromne fryzury rokokowych arystokratek świadczyły o ich pozycji społecznej i zamożności. A i dzisiaj wszystkie marzymy o posiadaniu gęstych, mocnych i lśniących włosów, a zaniedbana głowa to kompromitacja.

Muszą wypadać

Włosy są jak liście – muszą wypadać, aby na ich miejscu pojawiły się nowe. Rosną średnio od 2 do 8 lat, potem przechodzą w stan uśpienia, aż wreszcie wypadają. Natura zadbała o to, aby zawsze 90% włosów znajdowało się w fazie wzrostu, a tylko 10% w fazie wypadania. To te, które zostają na grzebieniu.

Spełnianie marzeń o pięknych włosach

Dzisiaj jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki każda z nas może spełnić marzenie o pięknych włosach.

Wystarczy skorzystać z profesjonalnych suplementów na zagęszczanie włosów oraz zabiegów w gabinetach fryzjerskich. Dotyczą one nie tylko pielęgnacji i regeneracji włosów, ale także zabiegów ich doczepiania, czy zabiegów move up lub headlines dodających włosom objętości.

Włosy w proszku

Przy problemie z łysieniem można skorzystać także z oferty włosów w proszku, z tysiącami miniwłókienek które maskują miejsca pozbawione włosów. Wystarczy posypać własne włosy proszkiem – miniwłokienka przyczepiają się do naturalnych pasemek włosów. Spryskujemy je specjalnym sprayem, przeczesujemy palcami i przerzedzenia znikają. System ten jest zalecany przy krótkich włosach i niezbyt dużych powierzchniach łysienia.