Kilka rzeczy, które należy wiedzieć o powiększaniu piersi

Piersi to jeden z tych elementów kobiecego ciała, które stanowią o jej pięknie. Niestety nie wszystkie kobiety natura obdarzyła piersiami o wielkości i kształcie zgodnym z ich oczekiwaniami.

Posiadaczki małych lub niezbyt ładnie prezentujących się po ciąży, gwałtownych zmianach wagi lub po prostu w wyniku wiotczenia skóry i starzenia się piersi, mają często problemy z niską samooceną i pewnością siebie.

Poprawiają młode i starsze

Liczba kobiet, które decydują się na zabiegi z użyciem implantów piersiowych zwiększa się co roku. I dotyczy to nie tylko kobiet starszych, których piersi utraciły swoją jędrność i kształt. Na operacyjne powiększenie i podniesienie biustu decydują się coraz częściej młode kobiety stosujące radykalne diety odchudzające lub po okresie karmienia piersią.

Na szczęście oferta dla takich kobiet jest ogromna. Zarówno jeśli chodzi o ilość klinik oferujących takie zabiegi, jak i o wybór kształtów i wypełnień piersi. Renomowani chirurdzy umiejętnie pomagają dobrać implanty do sylwetki, budowy klatki piersiowej jak i preferencji samych pacjentek.

Implanty solne i silikonowe

To najczęściej stosowane rodzaje implantów. Implant składa się z silikonowej torebki, która może być wypełniona żelem silikonowym lub roztworem soli fizjologicznej. Mają one kształt okrągły lub anatomiczny. Korzystniej prezentują się implanty silikonowe, ale zawierają platynę, która może mieć szkodliwe działanie dla zdrowia w przypadku uszkodzenia implantu.

Dosyć wysokie koszty

Koszt operacji powiększania piersi nie należy niestety do zbyt niskich, przy czym cena implantów anatomicznych jest sporo wyższa od implantów okrągłych.

Zawsze istnieje ryzyko

Stosowane dzisiaj implanty piersi spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, należy jednak mieć świadomość, że może czasem dojść do ich pęknięcia lub przecieków, może pojawiać się ból lub drętwienie. Dlatego aby zmniejszyć ryzyko, tego rodzaju operacje powinny być wykonywane wyłącznie przez doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych chirurgów w sprawdzonych klinikach chirurgii plastycznej.