Jak odchudzać się z głową?

Wiedzę na temat nadwagi mamy wszyscy: zwiększanie masy ciała powoduje wiele czynników, na które możemy mieć większy lub mniejszy wpływ. Źle skomponowana dieta, siedząca praca, niewiele ruchu – to w bezlitosny sposób wpływa na spowolnienie metabolizmu, a w konsekwencji na nadwagę czy wręcz otyłość.

Teorie na temat odchudzania

Statystyki biją na alarm – już 61,4% mężczyzn i 44,6% kobiet w naszym kraju ma znaczący problem z nadmiernymi kilogramami. Istnieje wiele teorii na temat efektywnego odchudzania i skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej. Rynek jest przepełniony rozmaitymi dietami, które mają pomóc w efektywnym odchudzaniu.

Do problemu odchudzania warto podejść z głową i nie wymyślać na nowo czegoś, co już zostało wymyślone i wypróbowane. Wystarczy zastosować dawno sprawdzone recepty na uzyskanie szczupłej sylwetki i przestrzegać kilka mądrych zasad.

Zasada pierwsza – zróżnicowana dieta + woda

Musimy wprowadzić zdrowe nawyki do naszej diety. Co to znaczy? Nie trzeba biegać po domu z kalkulatorem kalorii. Wystarczy lekko zmniejszyć zjadane porcje, a do jadłospisu wprowadzić lekkie, zdrowe potrawy, warzywa i owoce. Musimy też koniecznie pamiętać, że woda stymuluje wszystkie procesy życiowe w naszym organizmie i należy zadbać o odpowiednio wysokie nawodnienie organizmu.

Zasada druga – więcej ruchu!

Nie chodzi tylko o katowanie się treningami na siłowni, ale o zwiększoną codzienną aktywność ruchową. Taką jak wejście na górę schodami, albo przejście kilku przystanków na piechotę. To niedoceniany, ale efektywny sposób, który pozwoli osiągnąć zgrabną figurę małymi kroczkami .

Zasada trzecia – suplementacja

Rozsądna suplementacja jest zawsze wskazana i pożądana. Najlepiej zdecydować się na naturalne środki odchudzające zawierające sprawdzone ekstrakty ziołowe, które z pewnością nie spowodują niepożądanych sensacji zdrowotnych.

I na koniec pamiętajmy – nie da się schudnąć w ekspresowym tempie bez konsekwencji dla zdrowia! To proces, który musi potrwać – nie zauważymy spadku wagi po 2 dniach – na tym właśnie polega zdrowe odchudzanie.