Genodieta – dieta indywidualna

Większość ludzi marzy o szczupłej sylwetce. Jedni są w stanie osiągnąć ją z łatwością, bez stosowania jakichkolwiek środków odchudzających, ale większość ma z tym poważny problem.

Genodieta może być jedynym ratunkiem dla tych, którzy mimo katowania się przeróżnymi dietami, spalaczami tłuszczu i kalorii nie mogą pozbyć się nadwagi.

Czym jest genodieta?

Wiemy z lekcji biologii, że każdy z nas rodzi się z określonym zestawem genów, który nie zmienia się przez całe życie. Analiza genotypowa prowadzona jest pod kątem sporządzenia właściwej diety precyzyjnie dopasowanej do naszego metabolizmu. Badania dostarczają informacji o specyficznych wymaganiach organizmu dotyczących składników mineralnych i witamin, a także o uczuleniach i predyspozycjach do różnych chorób.

Na podstawie badań kodu genetycznego zostaje opracowany indywidualny plan odżywiania. Jeśli genodieta zostanie zastosowana w odpowiednim czasie, szczególnie u osób z wrodzonymi skłonnościami do tycia, pozwala uniknąć wielu cierpień i zaoszczędzić sporo czasu poświęconego na bezsensowne diety. Czy istnieje efektywny sposób na szczupłą sylwetkę?

Jak wygląda badanie?

Pobranie materiału do analizy polega na pobraniu za pomocą wacika śliny z wewnętrznej strony policzka. Badania składają się z 3 części:

  • Część pierwsza – Slim, dostarcza informacji o genach odpowiedzialnych za właściwą przemianę materii – spalanie tłuszczów i węglowodanów. Odpowiada też na pytanie czy posiadamy tzw. gen otyłości.
  • Część druga – Healt, określa zdolność naszego organizmu do zwalczania wolnych rodników, zdolność do wytwarzania witaminy D i przyswajalnia kwasu foliowego.
  • Część trzecia – Sensor, zajmuje się badaniem wrażliwości na różne składniki pokarmowe: gluten, mleko i inne.

Dieta indywidualna

Na podstawie wyników testów genetycznych zostaje przygotowana indywidualna dieta i dokładne wytyczne dotyczące jej stosowania.
Testy wykonuje się w kilkunastu miastach w Polsce. Analiza testów odbywa się w laboratorium NGB Genetics w Mediolanie we Włoszech. Koszt ich wykonania oscyluje w granicach 1500 – 3500zł.
Lekarze zajmujący się leczeniem otyłości uważają, że badania genotypowe powinny być robione standardowo i bezpłatnie w przychodniach rejonowych.