Detoks zgodny z naturą

W naszych organizmach nieustannie odkładają się różnego rodzaju zanieczyszczenia i toksyny. Zawdzięczamy je smogowi, konserwantom występującym w żywności, zażywanym antybiotykom, ale także kawie, papierosom i alkoholowi.

Wątroba, nerki, płuca, śledziona, skóra i cały układ limfatyczny – to zespół powołany do robienia porządków i usuwania nieczystości. Jednak nadmierna eksploatacja tych organów prowadzi nieuchronnie do ich upośledzenia, co staje się powodem całego szeregu chorób skóry, artretyzmu, żylaków, a w końcu nowotworów.

Nieodzowne jest więc wspomaganie organizmu w tych istotnych dla zdrowia i życia funkcjach.
Na bezpieczne oczyszczanie organizmu musimy przeznaczyć kilka do kilkunastu dni i najlepiej powtarzać dwa lub trzy razy w roku.

Płatki, kasze i pokrzywa

W czasie detoksykacji można jeść gotowane płatki owsiane, grube kasze, ciemne pieczywo i otręby. Błonnik to najlepsza miotełka do wymiatania złogów i toksycznych odpadków, których nasze jelita nie są w stanie wydalić. Można zamiennie podawać ryż, kaszę jaglaną i banany.

W czasie ,,wielkiego sprzątania” trzeba pamiętać o piciu dużych ilości płynów. Idealna jest zielona herbata oraz herbatki z pokrzywy, korzenia mniszka, ziela koniczyny i kocanki piaskowej. Doskonale działa także herbatka z poziomek.

Wskazane w tym czasie jest także wypijanie kefiru lub jogurtu naturalnego – najlepiej z czosnkiem i rzodkiewką – świetnie oczyszczają i dostarczają ,,dobrych” bakterii.

Niezwykła moc kaszy jaglanej

Jednym z produktów skutecznie oczyszczających organizm jest kasza jaglana. Niektórzy twierdzą, że posiada ona wręcz magiczną moc. Ugotowana w niewielkiej ilości wody rewelacyjnie oczyszcza, neutralizuje kwasy i doprowadza do porządku jelita. Jest lekka, dietetyczna i nie zawiera glutenu. Nie tylko oczyszcza, ale i naprawia oraz reguluje – zapewnia wewnętrzną równowagę organizmu.

Spacery, kąpiele i masowanie

W czasie kuracji oczyszczającej musimy pamiętać o długich, spacerach, relaksujących kąpielach i częstych masażach ciała szczotką zwilżoną octem jabłkowym. To doskonale poprawia krążenie i usprawnia pozbywanie się szkodliwych substancji.