Darmowy detoks organizmu

Istnieje mnóstwo suplementów diety i metod, które pozwalają skutecznie pozbyć się z organizmu zalegających resztek pokarmowych i szkodliwych toksyn. Wystarczy kupić odpowiedni specyfik, często słono za niego płacąc.

Są też setki stron internetowych, które oferują bezpłatne porady i informacje na temat detoksykacji. Problem jednak w tym, że zarówno preparatów jak i różnych informacji na ich temat jest tak dużo, że trudno odnaleźć te najlepsze i ustalić działania optymalne dla siebie.

Istnieją jednak 4 zasadnicze elementy powtarzające się w każdej z nich. Są niby powszechnie znane, ale warto je przypomnieć, bo należą do najbardziej skutecznych, naturalnych sposobów na odnowę organizmu. I w dodatku przy niewielkich kosztach.

Podstawa –pijemy dużo wody

To naprawdę idealne rozwiązanie pozwalające na darmowe, a przy tym niezwykle dokładne usuwanie toksyn. Nie może to jednak być zwykła woda z kranu, która sama zawiera ich mnóstwo, ale woda mineralna bogata w mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.
Należy się upewnić, że pijemy jej właściwą ilość – zaleca się około 8-10 szklanek dziennie.

Warzywa i owoce

Kolejnym stosunkowo prostym, a bardzo efektywnym sposobem na odtrucie jest zwiększenie ilości owoców i warzyw w diecie.

Owoce nie tylko dostarczają wielu witamin i minerałów, ale dzięki sporej zawartości błonnika regulują pracę jelit, odciążają układ pokarmowy i usuwają nadmiar wody zgromadzonej w tkankach. Do najwartościowszych należą tutaj: cytryna, jabłko, awokado, grejpfrut i żurawina.

Równie doskonałymi, a przy tym niskokalorycznymi i zasadotwórczymi produktami wspaniale odkwaszającymi organizm są warzywa. Warto często sięgać po buraczki, pomidory, korzeń i natkę pietruszki oraz selera, a także ogórki.

Bieganie i inne ćwiczenia aerobowe

Jeśli zależy nam na tym, aby oczyszczanie organizmu przebiegało intensywnie, musimy niestety obok diety zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Ogólnie wiadomo, że ruch to zdrowie – poprawia się krążenie krwi i ogólna kondycja. Ale pomaga też usuwać odpady z komórek, przy czym najlepsze są ćwiczenia na świeżym powietrzu.
Zaleca się szczególnie bieganie lub energiczny spacer, pływanie, jazdę na rowerze i jogę. Poświęćmy na to minimum 20 minut dziennie, a efekty mogą nas mile zaskoczyć.