Czy długość naprawdę ma znaczenie?

Największymi penisami na świecie mogą poszczycić się Sudańczycy – ich długość w stanie erekcji osiąga około 20 cm. Taka informacja może naprawdę odebrać chęć do życia wszystkim ,,średniakom”.

Przeciętna długość penisa podczas erekcji oscyluje w granicach 13-16 cm, przy czym jest to wzrost średnio o 75% w stosunku do wielkości w stanie spoczynku. Pełny wzrost członka przypada na 16 –20 rok życia mężczyzny i potem nie da się już nic zrobić. Można jedynie wziąć pod uwagę mniej lub bardziej skuteczne metody wydłużania penisa.

Dlaczego wydłużają

Mężczyźni są przekonani, że dzięki większym rozmiarom swoich organów seksualnych są w stanie zapewnić partnerkom wyjątkowe i niepowtarzalne doznania erotyczne. Według nich rozmiar ma podstawowe znaczenie.
Dla mężczyzn wielkość członka to manifestacja męskości i jurności także w męskim gronie, co stanowi ważny aspekt ich życia.
Również psychologowie wykazują silny związek między wielkością członka mężczyzny a ich pewnością siebie i poczuciem satysfakcji z życia. Nic więc dziwnego, że marzeniem znacznej większości panów jest efektywne i nieinwazyjne powiększenie penisa.

Co na to kobiety?

Ciekawostką jest fakt, że jak wynika z przeprowadzonych badań, około 70% kobiet jest w pełni zadowolona z rozmiaru penisa swojego partnera – to mężczyźni mają z tym nieustanny problem.

Falloplastyka

Najlepszą metodą powiększania członka jest zabieg chirurgii plastycznej – falloplastyka. Jest zalecany mężczyznom, u których mniejszy niż w przyjętych normach rozmiar penisa znacznie osłabia jego funkcje i zaniża poczucie satysfakcji seksualnej. Zabieg polega na chirurgicznym ,,wyciągnięciu” fragmentu penisa, który znajduje się wewnątrz ciała. Jest niestety dosyć bolesny i kosztowny. Nie może być przeprowadzony u osób z chorobami serca, tarczycy i z obniżoną krzepliwością krwi.

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Stosuje się także przeszczepy pod skórę członka tkanki tłuszczowej pobranej z innej partii ciała. Zamiennie może to być specjalny egzogenny żel lub kwas hialuronowy. Efekty takiego zabiegu powiększania grubości i wydłużania penisa utrzymują się około 3 lat, a ich koszt oscyluje w granicach 3000-8000 zł.