Cztery proste sposoby na redukcję cellulitu

Pozbycie się cellulitu nie należy do łatwych zadań, ale z pewnością nie jest niemożliwe. Można to zrobić, ale najpierw trzeba przekonać do tego swój umysł i ciało. Potem wystarczy już tylko spalić tłuszcz, a brak cellulitu pozwoli nam wyglądać olśniewająco w stroju kąpielowym.

Najważniejsza: dieta

Istnieją pokarmy, które pozwalają spalić kalorie, schudnąć, a tym samym zmniejszyć widoczność cellulitu. Takim pokarmem są na przykład pikantne potrawy lub produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu jak sery i mleko.

Najważniejsze to znać ograniczenia, co możemy, a czego nie powinniśmy jeść. Bardzo pomocna może tutaj okazać się rozmowa z lekarzem lub dietetykiem. Ważna jest także wielkość posiłków oraz częstotliwość ich spożywania. W kwestii ilości zjadanych dziennie posiłków zdania są podzielone.
Część dietetyków uważa, że wystarczą 3 posiłki dziennie, część natomiast twierdzi, że optymalna ilość to 5 posiłków. Wszyscy zgadzają się jednak, że powinny one być małe, z przeważającą ilością warzyw, ziół, bogate w kwasy tłuszczowe omega i produkty pełnoziarniste.

Okłady z kawy

Kofeina stosowana miejscowo minimalizuje wzrost komórek tłuszczowych. To sprawia, że stanowi ona doskonałą broń do walki z cellulitem. Wszystko czego potrzebujemy to zmielona kawa.
Wystarczy ją podgrzać (na przykład w kuchence mikrofalowej) i położyć warstwę na brzuchu, udach lub pośladkach. Następnie należy owinąć ciało folią i pozostawić na około 15 minut. Ciało nie może być owinięte zbyt ciasno, aby nie zakłócić krążenia krwi.

Bieganie

Znakomitym pomysłem dla skutecznej walki z cellulitem jest bieganie trzy do pięciu razy w tygodniu. Cellulit to tylko komórki tłuszczowe uwięzione pod skórą. Jeśli zmusimy je do pracy organizm potrafi je sam usunąć.

Kremy antycellulitowe

Kremy antycellulitowe stosowane systematycznie wykazują wszechstronne działanie. Nie tylko wygładzają i ujędrniają skórę likwidując nieestetyczne grudki, ale pomagają również wysmuklić całą sylwetkę.

Jeśli więc połączymy odpowiednią dietę z bieganiem, okładami z kawy i kosmetykami o specjalnym działaniu z pewnością uda się nam poprawić kondycję skóry.