Co wiemy o przedłużaniu rzęs

Przedłużanie rzęs i ich zagęszczenie to jeden z najbardziej popularnych wśród kobiet zabiegów kosmetycznych. Jak zrobić to dobrze?
Najważniejszy jest dobór odpowiedniej metody. Nie jest dobrym pomysłem doklejanie kępek rzęs pomiędzy istniejące, ani przyklejanie rzęs na pasku – metody te powodują, że oko przestaje wyglądać naturalnie. Bardzo popularną i efektywną metodą są również naturalne odżywki zagęszczające rzęsy, które aplikuje się codziennie na linię górnej powieki.

Optymalne jest przyczepianie rzęs metodą 1:1, czyli na zmianę – jedna rzęsa nasza, jedna doklejona. Wówczas rzęsy wyglądają bardzo naturalnie i nie sprawiają wrażenia sztucznych. Muszą być uzupełniane średnio co 3-4 tygodnie.

Po zabiegu

Trzeba przy tym pamiętać, że po zabiegu rzęsy nie powinny mieć kontaktu z wodą przez 4 godziny. Jest to czas niezbędny, aby klej wysechł na rzęsach i nie spowodował ich posklejania.
Przez kolejne 48 godzin trzeba maksymalnie ograniczać kontakt z wodą – nie korzystać z sauny czy basenu – aby nie uszkodzić wiązań kleju.

Uwaga na olejki

Po upływie tego czasu rzęsy bardzo dobrze reagują na mycie wodą. Nie przepadają natomiast za wszystkimi produktami mającymi w swoim składzie oleje lub tłuszcze, które zmniejszają lepkość kleju.

Wygoda i oszczędność czasu

Mając sztuczne rzęsy nie musimy przejmować się codziennym malowaniem i wieczornym demakijażem, nie straszny nam też deszcz ani śnieg i problem rozmazanych oczu. A w czasie urlopu mamy delikatny i wodoodporny makijaż, choć trzeba pamiętać, że intensywne słońce i słona woda niezbyt im służy. Więc koniec urlopu wiąże się zazwyczaj z kolejną wizytą u kosmetyczki.

Daj odpocząć rzęsom

Zaleca się przynajmniej przez dwa miesiące w roku nie nosić sztucznych rzęs, aby nasze naturalne mogły odpocząć. Usuwanie sztucznych rzęs jest bardzo proste – wystarczy użyć specjalnego zmywacza, a cały zabieg trwa 10-15 minut.
Tego rodzaju zabiegi powinnyśmy wykonywać wyłącznie w certyfikowanych gabinetach kosmetycznych, a przedłużonych rzęs nie malować tuszem i nie podkręcać zalotką.

Nie dla każdego

Zabiegowi przedłużania rzęs nie powinny poddawać się kobiety cierpiące na zapalenie spojówek, zespół suchego oka, zaćmę, jaskrę oraz po chemioterapii.